Újabb nemzetközi projekt iskolánkban!

Iskolánk három éve csatlakozott az iskolák legnagyobb európai közösségéhez, az eTwinninghez. A már több mint 14 éve működő eTwinning, Európa különböző országaiban található köznevelési intézmények kapcsolatfelvételét, közös projektek indítását, együttműködését támogatja.
Az elmúlt években tanulóink 7 nemzetközi projekt részesei lehettek.

Az idei első,  „In verschiedenen Sprachen” című nemzetközi projektben a 6. b osztály német nemzetiségi nyelvet tanuló diákjai vettek részt, 11 ország hasonló korú diákjaival együttműködve. A projekt, több, mint egy hónapig tartott. A tanulók videót forgattak, amelyben németül és saját anyanyelvükön is bemutatkoztak egymásnak.

Közösen készítettek szótárt, képeslapokat, majd egymást segítve, megpróbáltak társaik anyanyelvén is bemutatkozni. Ezeket a próbálkozásokat is videóra vették és nagy izgalommal mutatták meg egymásnak a Nyelvek Európai Napján. Diákjaink nagy örömmel fogadták horvát, szlovén és francia anyanyelvű gyerekek magyar nyelvű bemutatkozását.