Versenyek, vetélkedők
Német verseny
2015. június 11.

A HEBE KFT által meghirdetett Frühling in den DACH-Ländern című tavaszi egyfordulós levelezőversenyen Cosic Klara és Kis-Halas Emma 5.a osztályos tanulók 3. helyezést értek el 44 csapatból, mindössze 1 ponttal lemaradva a fődíjról.

Felkészítő tanáruk: Szabó Kata

DSD Nyelvvizsga
2015. június 11.

Iskolánkból 10 tanuló tett sikeres B1-es DSD nyelvvizsgát:
Bátki Hanna, Fritz Ábel, Jakab László Ádám, Kirchner Dániel, Márton István, Miczek Krisztina, Popovic Lena, Popovic Luka, Schrempf Tekla, Szabó Albert
Az ünnepélyes diplomaátadón 7-en tudtak részt venni, ők Lieselore Cyrus, a német Szövetségi Köztársaság magyarországi nagykövet asszonyától vehették át Baján az MNÁMK-ban diplomájukat.

Felkészítő tanárok: Dusanics Kinga, Nagyváradiné Horváth Mónika

ECDL vizsga
2015.május 26.

Iskolánk nyolcadik osztályos tanulói közül tízen sikeres ECDL-START (Európai Számítógép-használói Jogosítvány - European Computer Driving Licence) vizsgát tettek május 13-án, Pécsen. Számítógépes alapismeretek, Online alapismeretek, Prezentáció-készítés és Szövegszerkesztés témakörökből oldották meg vizsgafeladataikat.

Sikeres vizsgát tettek: Bátki Hanna, Emberovics Barnabás, Emberovics Benjámin, Fritz Ábel, Lingl Dániel, Márton István, Miczek Krisztina, Popovic Lena, Popovic Luka és Schrempf Tekla.

Köszönjük a „Batthyány Kázmér Iskoláért” Alapítvány vizsgadíjakhoz nyújtott támogatását.

Felkészítő tanárok: Fehér Laura, Nagyváradi Henriette

Pénzügyi vetélkedő
2015.május 12.

A 2.b osztályból Bobár Gergő, Hegedűs Gergő, Mihó Kíra, Szabó Zsolt és Vadas Róbert részt vett a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedőn. Sok-sok csapat közül a
Dönts okosan! csapatunk bejutott a regionális (Baranya,Somogy,Tolna) középdöntőbe, ahol
1. helyezést értek el. Így ők képviselhetik a régiót a budapesti országos döntőn!

Felkészítő tanár: Volfárt Erna

Atlétika
2015. május 8.

A május 5-6-7-én megrendezett Városkörnyéki atlétika diákolimpián Beremenden iskolánk csapatai a következő eredményeket érték el:

Lány többpróba csapatverseny:
II. korcsoport második hely. A csapat tagjai: Hajmási Viktória, Kátai-Urbán Gréta, Frank Zsófia, Varga Rebeka, Jovanovics Evelin, Kern Judit.
III. korcsoport második hely. A csapat tagjai: Dukits Tímea, Jakab Szimonetta, Sztojka Dzsenifer, Németh Noémi, Viola Viktória, Szekeres Bella.
IV. korcsoport második hely. A csapat tagjai: Mészáros Noémi, Darab Szonja, Varga Nikolett, Török Petra Anna, Hajmási Nikolett, Keresztes Réka.

Fiú többpróba csapatverseny:
II. korcsoport második hely. A csapat tagjai: Tarnai Kevin, Tésenyi Márk, Bódis Norman, Gertner Krisztián, Karli Kevin.
III. korcsoport második hely. A csapat tagjai: Peiszer Olivér, Kolompár Martin, Nozisa Sasa, Jovanovics Richard, Végvári Dániel.
IV. korcsoport első hely. A csapat tagjai: Szepesi Krisztián, Brunyai Jenő, Nagy Norbert, Jakab László, Budavári Bálint.

Egyéni összetett verseny eredmények:
Hajmási Viktória második helyezés
Dukits Tímea második helyezés
Mészáros Noémi első helyezés
Tarnai Bálint második helyezés
Szepesi Krisztián első helyezés
Dukits Tímea 60 és 600 méteren bronzérmes , távolugrásban ezüst érmes lett.
Peiszer Noémi súlylökésben ezüstérmet szerzett.
Szepesi Krisztián kislabdahajításban aranyérmet, 100 méteren ezüst érmet szerzett.
Brunyai Jenőbronzérmes lett távolugrásban.

A 4x100-as fiú váltó aranyérmet szerzett.
A váltó csapat tagjai: Puskás Gábor, Brunyai Jenő, Budavári Bálint, Szepesi Krisztián.

Felkészítő tanárok: Boris Gábor, Paczur István, Reitzné Nagy Ágnes

Torna
2015. április 26.

Iskolánk tornacsapatai az április 26-án Pécsett megrendezett Várkői Tornafesztiválon két csapattal vett részt.

A IV. korcsoportos lányok első helyezés értek el.
Jakab Szimonetta egyéniben ezüst, Kis-Halas Emmabronzérmes helyezést ért el.
A csapat tagjai: Jakab Szimonetta, Dukits Tímea, Kis-Halas Emma, Fejér Patrícia, Cosic Klara, Goda Fanni.

Az I. korcsoportos lányok harmadik helyezést értek el.
Fábián Hanna egyéniben harmadik helyzett lett.
A csapat tagjai: Mudra Málna, Fritz Léna, Fábián Hanna, Polovi Gréta , Petrinovics Csenge, Költő Hanna.

Felkészítő tanár: Reitzné Nagy Ágnes

Mesemondó
2015. április 16.

A Kitaibel Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola hagyományos mesemondó versenyén Gulyás Emma 4.b, Ignácz Noémi 3.a és Straub Roland 3.b osztályos tanulók egyaránt 2. helyezést értek el.

Felkészítő tanárok: Lovász Lenke, Balogh Károlyné és Hajasné Molnár Natália

Területi olvasás verseny
2015. április 14.

A Vajszlón megrendezett területi olvasás versenyen Vadas Róbert 2.b osztályos tanuló 2. helyezést, Dávid Zsófia 4.b osztályos tanuló 3. helyezést, Putnoki Emma 3.a osztályos tanuló 4. helyezést ért el.

Felkészítő tanárok: Lovász Lenke, Somogyi Edéné és Hajasné Molnár Natália

Mesemondó
2015. április 14.

Az iskolai mesemondó versenyről a Kitaibel Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola hagyományos mesemondó versenyére a következő tanulók jutottak tovább: Gulyás Emma 4.b, Dávid Zsófia 4.b, Ignácz Noémi 3.a és Straub Roland 3.b.

Felkészítő tanárok: Lovász Lenke, Balogh Károlyné és Hajasné Molnár Natália

Német vers és prózamondó
2015. április 9.

A Sztárai Mihály Református Általános Iskola által szervezett német vers- és prózamondó versenyen iskolánk tanulói a következő eredményeket érték el:


Gulyás Emma I.helyezett, Dávid Zsófia II.helyezett és Karli Kevin különdíjban részesült
Felkészítő tanár: Szabó Anikó

Schrempf Tekla I.helyezett és Cosic Klara különdíjban részesült
Felkészítő tanárok: Dusanics Kinga és Szabó Katalin

Kenguru nemzetközi matematika verseny
2015. április 8.

A Kenguru nemzetközi matematika versenyenMárton István iskolánk 8. osztályos tanulója megyei 3. helyezést és országos 20. helyezést ért el. Szegedi Péter iskolánk 2. osztályos tanulója megyei 4. helyezést ért el.

Felkészítő tanárok: Nagyváradi Henriette, Tavasziné Balázs Judit

Kazinczy "Szép Magyar Beszéd"
2015. március 29.

A Kazinczyról elnevezett "Szép Mayar Beszéd" verseny országos fordulóján
Schrempf Tekla iskolánk 8.osztályos tanulója arany minősítést nyert!

Felkészítő tanár: Tóth Anikó

Zrínyi Ilona Matematika verseny
2015. március 4.

Márton István 8.osztályos tanuló a Zrínyi Ilona Matematika versenyen megyei
7. helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Nagyváradi Henriette

Diákolompia Országos Elődöntő (Torna)
2015. március 1.

Iskolánk csapatai március 1-jén a Lauber Dezső Városi Sportcsarnokban megrendezett országos elődöntőn jó szereplésükkel kivívták továbbjutásukat a legjobb 12 csapat közé az országos döntőre.

A versenyen a következő eredmények születtek:

III-IV. korcsoportos lányok 3. helyezést értek el.
A csapat tagjai: Haraszti Lili; Jakab Szimonetta; Szamosi Dóra; Török Petra Anna; Végi Virág; Miczek Krisztina.
Egyéniben Miczek Krisztina 2. helyezést ért el.

II. korcsoportos lányok 2. helyezést értek el.
A csapat tagjai: Kasuba Viktória; Kozma Sarolta; Ignácz Noémi; Varga Rebeka; Goda Fanni; Fehér Patrícia.

Felkészítő tanár: Reitzné Nagy Ágnes

Német vers- és prózamondó verseny
2015. február 28.

Schrempf Tekla iskolánk 8.osztályos tanulója a Pécsett megrendezett német vers-és prózamondó versenyen I. helyezést ért el.
Ezzel iskolánkat képviselheti a budapesti országos döntőn.

Felkészítő tanár: Dusanics Kinga

Kazinczy "Szép Magyar Beszéd"
2015. február 13.

A Kazinczy "Szép Magyar Beszéd" Verseny területi döntőjén a következő eredményeket érték el tanulóink:

5-6.osztályos korcsoport:
Komjáthy Kamilla I.helyezés
Márton Csenge II.helyezés
Peiszer Olivér III.helyezés

7-8.osztályos kategóriában:
Schrempf Tekla I.helyezés
Bátki Hanna III.helyezés

Schrempf Tekla ezzel az országos döntőn képviselheti iskolánkat.

Felkészítők tanárok: Heller Tünde, Tóth Anikó

Megyei könyvtárhasználati verseny
2015. február 9.

A megyei könyvtáthasználati versenyen Schrempf Tekla iskolánk 8.osztályos tanulója
I.helyezést ért el !

Rajzpályázat
2015. február 6.

A Kanizsai Dorottya Általános Iskola rajzpályázatán iskolánk tanulói a következő eredményeket érték el:
Varga Rebeka I. helyezést ért el és Pál Vivien különdíjban részesült.

Népdaléneklési verseny
2015. február 3.

A Kanizsai Dorottya Általános Iskola által szervezett népdaléneklési versenyen iskolánk a következő eredményeket érte el Kis-Halas Emma II. helyezést ért el az 5-6.osztályosok között és Szamosi Dóra I.helyezést ért el a 7-8.osztályosok kategóriájában.

Felkészítő tanár: Horváth Nóra

Megyei asztalitenisz
2015. február 2.

Pécsett az ANK-ban megrendezett megyei asztalitenisz döntőn Lingl Dániel és Kiss Szebasztián III.helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Paczur István

Torna Diákolimpia Megyei Döntő
2015. február 1.

Pécsett a Városi Sportcsarnokban megrendezett Torna Diákolimpia Megyei Döntőn iskolánk mindkét csapata, III-IV. korcsoportban és II. korcsoportban is első helyen végzett.

Egyéni eredmények:
III-IV. korcsoportban: Török Petra Anna I. helyezést; Végi Virág Liliána II. helyezést; Császár Viktória –Villány III. helyezést; Haraszti Lili IV. helyezést értek el.
II. korcsoportban: Kern Judit I. helyezést; Varga Rebeka II. helyezést értek el.

Felkészítő tanár: Reitzné Nagy Ágnes

Táncsics Kupa német nyelv
2015. január 27.

A Táncsics Kupa német nyelvi verseny írásbeli fordulóján iskolánk tanulói sikeresen szerepeltek. Schrempf Tekla II.helyezést Miczek Krisztina III.helyezést, Popovic Luka IV.helyezést, Márton István VI.helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Dusanics Kinga

A további eredmények az alábbi linken elérhetők!

Megyei tornaverseny
2015. január 23.

Iskolánkban sor került a Megyei tornaverseny lebonyolítására.
Résztvevők: Villányi Alapfokú Művészeti iskola, Batthyány Kázmér Általános Iskola.

A versenyen a következő eredmények születtek:

III-IV. korcsoport: Batthyány Kázmér Általános Iskola I. helyezés; Villányi Alapfokú Művészeti Iskola II. helyezés.

Egyéni versenyben:
III.-IV.korcsoport: Kern Judit I. helyezést; Kozma Sarolta és Ignácz Noémi II. helyezést; Kasuba Viktória III. helyezést ért el.
I. korcsoport:Mudra Málna I. helyezést; Fritz Léna II. helyezést; Petrinovics Csenge III. helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Reitzné Nagy Ágnes

Asztalitenisz Diákolimpia
2015. január 21.

A Harkányban megrendezett Asztalitenisz Diákolimpián iskolánk csapata I. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Lingl Dániel, Kiss Szebasztián.
Sikersen szerpelt még a Nagy Norbert, Grünfelder Áron összeállítás is.
Egyéniben Lingl Dániel IV.helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Paczur István

Német karácsonyi csapatverseny
2015. január 9.

A HEBE Szolgáltató és Kiadó KFT országos karácsonyi csapatversenyén iskolánk csapatai kimagaslóan teljesítették a feladatokat. Több, mint 200 csapat (közel 1000 gyerek) mérte össze a tudását.

A versenyen a következő eredményeket érték el tanulóink:
6.helyezett: Dudás Viktor, Filipovic Milos, Kosztolányi Róbert, Mudra Bendegúz, Nozica Sasa
10.helyezett: Bordás Adél, Cosic Klara, Gyenis Dorina, Petrovics Debóra
14.helyezett: Győri Laura, Kis-Halas Emma, Németh Noémi, Szűcs Liza
A junior kategóriában
11.helyezett: Bogdán Szabina, Márton Csenge, Schrempf Philip, Végvári Viktor
16.helyezett:Kovács Kitti, Dóczi Emese, Mester Dániel, Heindl Ákos

Felkészítő tanárokk: Dusanics Kinga, Szabó Katalin

Népdaléneklési és prózamondó verseny
2014. november 27.

Iskolánk tanulói a Diósviszlón megrendezett népdaléneklési -és prózamondó versenyen sikeresen szerepeltek.

A népdaléneklési versenyen a következő eredmények születtek:
Páll Vivien 4.osztályos tanuló II.helyezett
Felkészítő: Lovász Lenke
Kis-Halas Emma 5.osztályos tanuló II.helyezett Kovács Kristóf 5.osztályos tanuló III.helyezett lett.
Felkészítő: Horváth Nóra

A prózamondó versenyen:
Vadas Róbert 2.osztályos tanuló I.helyezést
Viczai Kende 2.osztályos tanuló II.helyezést
Cosic Klara 5.osztályos tanuló III.helyezést
Miczek Krisztina 8.osztályos tanuló II. helyezést ért el.
Felkészítőik: Somogyi Edéné, Pruzsina Balázs, Tóth Anikó, Szabó Szilvia

A rajzversenyen Tarnai Bálint 4.osztályos tanuló I.helyezést, és Kincses Péter III. helyezést ért el.
Felkészítőjük: Lovász Lenke

Az 5.a osztály pedig különdíjban részesült.

Egyszer volt, hol nem volt
2014. november 20.

Iskolánk tanulói, a siklósi Könyvtár Egyszer volt, hol nem volt elnevezésű versenyének oklevélátadóján vettek részt.
A következő tanulók részesültek díjazásban: Putnoki Emma I. helyezést, Kasuba Viktória II.helyezést, Ignácz Noémi II.helyezést Kozma Sarolta III.helyezést ért el .
A felső tagozatosok közül: Goda Fanni, Németh Noémi, Kuduzovic Nina, Dóczi Emese, Márton Csenge értek el helyezést.

Egészségvédelmi verseny
2014. november 20.

A Pécsi Tudományegyetem Szociális és Egészségügyi Szakképző Iskola által szervezett II. Egészségvédelmi verseny megyei döntőjén az iskolánk 8. osztályos csapata I. helyezést ért el. Csapattagok: Földinszki Fruzsina, Godi Kamilla és Szamosi Dóra.
Felkészítő tanár: Kovácsné Takács Tímea

Matematika csapatverseny
2014. november 4.

Iskolánk a megyei Bolyai matematikaversenyen a következő eredményeket érte el.

Az 5.a osztályosok csapata megyei 4. helyezett lett.
A csapat tagjai: Kosztolányi Róbert, Dudás Viktor, Nozica Sasa, Mudra Bendegúz.
Felkészítő: Koleszár Brigitta

A 8.b osztály csapata megyei 2. helyezett lett.
A csapat tagjai: Popovic Léna, Schrempf Tekla, Popovic Luka, Márton István.
Felkészítő tanár: Nagyváradi Henriette.