Versenyek, vetélkedők
ECDL vizsga
2016.május 19.

Iskolánk 9 tanulója - Bogdán Szabina, Márton Csenge, Schrempf Philip, Szabó Balázs, Végvári Dániel 7. a osztályos; Keresztes Noémi Réka, Simon Fanni Kinga, Susóczki Boglárka, Szabó Bertalan 8. a osztályos tanulók - 2016. május 19-én sikeres ECDL-START vizsgát tett, ahol számot adtak számítógép-használói tudásukról.

Köszönjük a „Batthyány Kázmér Iskoláért” Alapítvány vizsgadíjakhoz nyújtott támogatását.

Felkészítő tanárok: Fehér Laura, Nagyváradi Henriette

Atlétika Diákolimpia Városkörnyéki Verseny
2016. május 6.

Az Atlétika Diákolimpia Városkörnyéki versenyen iskolánk csapatai a következő eredményeket érték el:

II. korcsoport fiú és lány csapat - Első helyezés
A csapat tagjai: Frank Zsófia, Kern Judit, Ignácz Noémi, Kozma Sarolta, Jovanovics Evelin, Czeigler Fanni, Dudás Dávid, Tésenyi Máté, Lefler Ákos, Bódis Norman, Balla Zoltán, Kovács Erik, Németh Bálint, Szabó Ferenc
Egyéni: Frank Zsófia II. helyezés, Tésenyi Máté I. helyezés, Bódis Norman II. helyezés , Balla Zoltán III. helyezés.

III. korcsoport
Lány csapat - Első helyezés
A csapat tagjai: Németh Noémi, Bódi Krisztina, Szekeres Bella, Bódi Brigitta, Hajmási Nikolett, Egyéni: Németh Noémi I. helyezés, Hajmási Viktória II. helyezés, Bódi Brigitta III. helyezés
Fiú csapat - Negyedik helyezés
A csapat tagjai: Tarnai Bálint, Horváth Dominik, Jovanovics Richárd, Fehér Bence, Dudás Viktor

IV. korcsoport fiú és lány csapat - Harmadik helyezés.
A csapat tagjai: Keresztes Noémi Réka, Jakab Szimonetta, Knezsevics Réka, Szabó Luca, Bíró Gréta, Viola Viktória, Budavári Bálint, Szabó Bertalan, Bóli Gergő, Nagy Patrik, Kis Szebasztián
Egyéni: Budavári Bálint II. helyezés.

Felkészítő tanárok: Boris Gábor, Paczur István, Reitzné Nagy Ágnes

Várkői Gyermektorna Fesztivál
2016. május 4.

A Várkői Gyermektorna Fesztiválon a következő eredmények születtek:

I. Korcsoport - Első helyezés
A csapat tagjai: Mudra Málna Dorka, Kozma Sarolta, Petrinovics Csenge, Képíró Karina, Straub Rella és Költő Hanna, Fejér Nikolett
Egyéni: Mudra Málna I. helyezés és Fritz Léna III. helyezés

II. Korcsoport- Első helyezés
A csapat tagjai: Kern Judit, Kozma Sarolta, Ignácz Noémi, Kasuba Viktória, Mudra Nilla Zulejka, Czeigler Fanni
Egyéni: Kern Judit II.helyezés és Kozma Sarolta VI.helyezés

III-IV. Korcsoport - Második helyezés
A csapat tagjai: Bóli Kinga, Knezsevics Réka, Szabó Luca, Nagy Diána, Szűcs Liza, Varga Rebeka
Egyéni: Varga Rebeka III. helyezés és Knezsevics Réka IV. helyezés

Felkészítő: Reitzné Nagy Ágnes

Kinder + Sport
2016. április 29.

A Kinder + SPORT programot a Ferrero Magyarország a tömegsport támogatására, népszerűsítésére hozta létre, ezen belül is kiemelt figyelmet fordítva a fiatalokra, az általános iskolás korosztályra.
A legfontosabb cél a rendszeres testmozgás megszerettetése a gyerekekkel, hogy az aktív sport későbbi életük során is a mindennapok része legyen. Iskolánk csapata a regionális döntőben I.helyezést ért el.

Felkészítő: Reitzné Nagy Ágnes

Bánki Donát Területi Matematika Verseny
2016. április 27.

A Bánki Donát területi matematika versenyen tanulóink a következő helyezéseket érték el:
Vadas Róbert 9. helyezés
Hegedűs Gergő 9. helyezés
Mikola Zétény 10. helyezés
Dudás Dávid 18. helyezés
Szívós Henriett 21. helyezés

Felkészítő: Volfárt Erna és Szava Bernadett

Hód verseny
2016. április 21.

Az idei tanévben megrendezett HÓDítsd meg a biteket nemzetközi informatikai és számítógép-készség verseny Ignácz Noémi 4.a osztályos tanuló 3. helyezést ért el.

Felkészítő: Nagyváradi Henriette

K&H Vigyázz, Kész, Pénz!
2016. április 20.

A K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő regionális (Somogy, Tolna, Baranya) középdöntőbe jutott az Agymenők csapata.
A csapat tagjai a 3. a osztály tanulói közül:
Bobár Gergő, Hegedűs Gergő, Kalányos Sándor, Szabó Zsolt és Vadas Róbert

Felkészítő: Volfárt Erna

Területi olvasási verseny
2016. április 19.

A vajszlói területi olvasási versenyen iskolánk tanulói a következő eredményeket érték el:

Vadas Róbert 3.b osztályos tanuló 2. helyezett
Felkészítő.: Somogyi Edéné


Dudás Dávid 4.b osztályos tanuló 3.helyezett
Felkészítő.: Hajasné Molnár Natália

Fehér Gergő 2.b osztályos tanuló 4.helyezett
Felkészítő: Kajdityné Balázs Márta

Területi mesemondó verseny
2016. április 12.

A Harkányban megrendezett mesemondó versenyen tanulóink a következő helyeztéseket érték el:

Márits Milos 2.b osztályos tanuló 1. helyezett
Felkészítő: Kajdityné Balázs Márta

Straub Roland 4.b osztályos tanuló 3. helyezett
Felkészítő: Hajasné Molnár Natália

Diákolimpia
2016. március 8.

Tegnap rendezték a Diákolimpia tornászainak országos elődöntőjét Pécsen.
Iskolánk három tornász csapata közül az I. korcsoportos lányok kvalifikáltatta magát a Diákolimpia országos döntőjére.
A csapat tagjai: Mudra Málna Dorka, Kozma Sarolta, Petrinovics Csenge, Képíró Karina, Straub Rella és Költő Hanna Az együtteséért az április 9-10. között Budapesten rendezett döntőn is szoríthatunk.
A versenyen Mudra Málna egyéniben 4. helyezett lett.
A II. korcsoportos lányok is nagyon fegyelmezetten és jól versenyeztek, a különösen erős mezőnyben erőfeszítésük a 6. helyre juttatta őket, éppúgy, mint a III-IV. korcsoportos versenyzőinket.

Felkészítő: Reitzné Nagy Ágnes

Táncsics Kupa Matematika verseny
2016. február 19.

Táncsics Kupa Matematikaversenyen iskolánk tanulói sikeresen szerepeltek.
A következő eredmények születtek:

Egyéni sorrend:
5. osztály: Dávid Zsófia III. hely
6. osztály: Dudás Viktor I. hely
8. osztály: Nagy Patrik I. hely és Szabó Bertalan II. hely

Évfolyam sorrend:
5. évfolyam III. hely
6. évfolyam II. hely
8. évfolyam I. hely

Az iskolák összesített sorrendjében iskolánk II. helyezést ért el.

Felkészítők: Nagyváradi Henriette és Koleszár Brigitta

Kazinczy "Szép Magyar Beszéd"
2016. február 19.

A területi Kazinczy "Szép Magyar Beszéd" anyanyelvi versenyen diákjaink a következő helyezéseket érték el:

3. helyezett Komjáthy Kamilla az 5-6. osztályos korcsoportban
3. helyezett Márton Csenge a 7-8. osztályos korcsoportban

Felkészítő: Heller Tünde

Zrínyi Ilona Matematika verseny
2016. február 19.

Dudás Dávid 4. osztályos tanuló a Zrínyi Ilona Matematika versenyen megyei 17. helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Szava Bernadett

Táncsics Kupa Német nyelvi verseny
2016. február 12.

A Táncsics Kupa német nyelvi versenyen iskolánk 7. osztályos tanulói remekül szerepeltek.
A következő helyezéseket érték el:
1. helyezett Márton Csenge
2. helyezett Schrempf Philip
4. helyezett Dóczi Emese
5. helyezett Végvári Dániel
6. helyezett Jakab Szimonetta
7. helyezett Szegedi Maja

Felkészítő: Dusanics Kinga

Rajzpályázat
2016. február 8.

Ősz Ákos 2.a osztályos tanuló az "Utazás földön, vízen, levegőben" című országos rajzpályázaton 1. helyezést ért el.

Felkészítő: Patakiné Kósa Zita

Tornaverseny
2016. február 6.


Iskolánk tornacsapata a XII. Pécsi Torna Gálán nagyon szép eredményeket ért el.

I. korcsoport csapata I. helyezés
A csapat tagjai: Mudra Málna, Fritz Léna,Straub Rella, Képíró Karina, Petrinovics Csenge,Költő Hanna
Egyéni helyezettek:
I. helyezett Mudra Málna
II. helyezett Straub Rella
III. helyezett Petinovics Csenge
IV. helyezett Fritz Léna

II. korcsoport csapata I. helyezés
A csapat tagjai: Kozma Sarolta, Ignácz Noémi,Kern Judit, Kasuba Viktória, Mudra Nilla, Fábián Hanna Czeigler Fanni
Egyéni helyezettek:
I. helyezett Kozma Sarolta
III. helyezett Czeigler Fanni
IV. helyezett Ignácz Noémi

III-IV. korcsoport csapata I. helyezés
A csapat tagjai: Jakab Szimonetta, Knezsevics Réka, Cosic Klara, Kis-Halas Emma,Varga Rebeka
Egyéni helyezettek:
I. helyezett Jakab Szimonetta
III. helyezett Cosic Klara
IV. helyezett Varga Rebeka

Felkészítő: Reitzné Nagy Ágnes

Dorottya Nap
2016. február 2.

A Dorottya napi népdaléneklési- és rajzversenyen iskolánk diákjai szépen szerepeltek.

Népdaléneklési verseny 5-6. osztályos kategóriájában Ignácz Gabriella Léna II. helyezés.
Rajzpályázat 1-2. osztályos kategóriájában Straub Rella I. helyezés.

Felkészítők: Lovász Lenke, Horváth Nóra

Német szótárhasználati verseny
2016. január 23.

A Grimm Kiadó által meghirdetett szótárhasználati versenyen iskolánkból 5 csapat jutott a Pécsett megrendezésre kerülő dél-dunántúli regionális döntőbe.

4.b osztály: Putnoki Emma, Mester Dorina, Dudás Dávid, Németh Bálint, Mudra Nilla Zulejka
4.b osztály: Heindl Hanna, Kozma Sarolta, Gertner Anna, Mozsonyi Zsolt, Straub Roland
4.a osztály: Ignácz Noémi, Kovács Fanni, Kasuba Viktória, Vincze Lilla, Kasza Dániel
Felkészítő: Hajasné Molnár Natália

5.b osztály: Dávid Zsófia, Hajdu Petra, Miczek Viktória
Felkészítő: Nagyváradiné Horváth Mónika

6.b osztály: Cosic Klara, Kis-Halas Emma, Petrovics Debóra
Felkészítő: Szabó Katalin

Matematika csapatverseny
2016. október 16.

Iskolánk 4. osztályos tanulói a megyei Bolyai matematika versenyen a következő eredményeket érte el:

Az Kistudósok csapata megyei 13. helyezett lett.
A csapat tagjai: Dudás Dávid, Mikola Zétény, Németh Bálint, StraubRoland.

A Számok királynői csapata megyei 16. helyezett lett.
A csapat tagjai: Kozma Sarolta, Mester Dorina, Putnoki Emma, Szívós Henriett.

A Kisokosok csapata megyei 16. helyezett lett.
A csapat tagjai: Ignácz Noémi, Pluhár Krisztián, Kasuba Viktória, Vincze Lilla.

Felkészítő tanár: Szava Bernadett.