Versenyek, vetélkedők
Építsünk robotot!
2017. december 10.

Az idén első alkalommal vett részt iskolánk az IT Services Hungary által meghirdetett Építsünk robotot! versenyen. Heteket át tervezte, készítette újrahasznosítható hulladékból, programozta a saját robotját 4 csapat, 21 lelkes 6.-os diák. Az elkészült alkotásokat december 8-án mutatták be Pécsen, ahol egy adott pályán kellett a robotoknak végighaladniuk. Nagy izgalommal készültek, és sikerrel teljesítették a feladatot mindannyian.
Karbot csapat: Dudás Dávid, Gertner Anna, Mester Dorina, Németh Bálint, Szabó Bence, Tésenyi Máté
Rozsobot: Dukics Levente, Heindl Hanna, Mikola Zétény, Mozsonyi Zsolt, Straub Roland, Szivós Henriett
The Elfs: Ignácz Noémi, Kovács Fanni, Putnoki Emma, Polovi Flóra, Sztojka Lara, Vincze Lilla
Boys: Balla Zoltán, Kasza Dániel, Pluhár Krisztián

Felkészítő tanárok: Fehér Mária Laura, Nagyváradi Henriette

Köszönjük a támogató segítséget Szentesi Zoltánnak és Vecsei Ákosnak.

Matematika verseny
2017. december 1.

A Kanizsai Dorottya Általános Iskola által szervezett matematikaversenyen Dudás Viktor 8. osztályos tanuló I. helyezést ért el.
Felkészítő: Koleszár Brigitta

Prozamondó verseny
2017. december 1.

A Munkácsy Albert Általános Iskola prózamondó versenyén iskolánk tanulói a következő eredményeket értékel:

Cosic Klara 8.osztályos tanuló I. helyezett lett.
Felkészítő: Heller Tünde

Jovánovics Ákos 5. osztályos tanuló különdíjban részesült
Felkészítő: Tóth Anikó

XIII. Torna Kupa
2017. november 28.

Iskolánk mindhárom leánycsapata részt vett a XIII. Torna Kupán Pécsett. Háromból két csapat is felállhatott a dobogó legfelső fokára, a II. és IV. korcsoportos lányok is aranyérmesek lettek. Az I. korcsoportos lányok pedig bronzérmesek. Egyéniben a következő eredmények születtek: Straubl Rella I. helyezés, míg Fehér Nikolett és Petrinovics Csenge IV. helyen végeztek. Goda Fanni II. helyen, Varga Rebeka, Fehér Patrícia, Kern Judit és Kis-Halas Emma holtversenyben III. helyezést értek el.

Felkészítő tanár: Reitzné Nagy Ágnes

"Most mutasd meg!"
2017. november 20.

A Pécsi Református Kollégium által szervezett "Most mutasd meg!" német nyelvi versenyen Győri Laura 8.a osztályos tanuló III. helyezést ért el.
Felkészítő: Szabó Katalin

„Duna-Dráva a Tehetségekért” ösztöndíj program
2017. november 16.

A „Duna-Dráva a Tehetségekért” ösztöndíj program célja olyan diákok támogatása, akik tanulmányi, sport vagy kulturális területen ígéretes tehetségeknek számítanak, illetve fejlődésükkel és eredményeikkel kiemelkednek az átlagból. Iskolánkból 10 tanuló nyerte el ebben a tanévben a támogatást: Szekeres Bella, Cosic Klara, Komjáthy Kamilla, Dudás Viktor, Kis-Halas Emma, Németh Noémi, Szabó Gréta, Dávid Zsófia Julianna, Víg Roland, Tarnai Bálint.

ŐSZI KÉK–ŐSZI KÉP
2017. november 16.

A Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ (MOKK) ŐSZI KÉK–ŐSZI KÉP címmel alkotópályázatot írt ki két korcsoportban általános iskolai osztályok számára.
Iskolánk 1. b osztályos tanulói I. helyezést értek el a versenyen, így múzeumlátogatást és múzeumpedagógiai foglalkozást nyertek Szentendrére, a Szabadtéri Néprajzi Múzeumba.

Felkészítő: Volfárt Erna

Batthyány Kázmér Emlékkonferencia
2017. november 15.

A 2017. november 15-én lezajlott Batthyány Kázmér Emlékkonferencia - és Tudományos Diákkonferencián a benyújtott pályamunkák közül iskolánkból Straub Roland 6. b osztályos tanuló I. helyezést ért.

Felkészítő: Heller Tünde

"Scherlock Junior"
2017. október 3.

A Siklósi Rendőrkapitányság által megrendezett "Sherlock Junior" elnevezésű játékos vetélkedőn iskolánk csapata 2. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Kuduzovic Nina, Németh Noémi, Gugora Zoltán, Horváth Dominik.