Aktualitások
Nyílt nap
2018. november 13.

Kedves Nagycsoportos Óvodások!
November 15-én szeretettel várunk benneteket nyílt napunkra.
A mellékelt órarend szerint tudtok megismerkedni az iskolánkban folyó tanítással, és a leendő tanító nénikkel ( Szakács Mária, Lovász Lenke, Gulyásné Létai Nóra).

Bolyai matematika verseny
2018. október 24.

Iskolánk tanulói a megyei Bolyai matematika versenyen a következő eredményeket érte el:

A Menő csajok csapata megyei 14. hely.
A csapat tagjai: Riegl Mia, Tóth Barbara, Vadas Renáta
Felkészítő tanár: Ugodi-Szava Bernadett

A Furfangos malacok csapata megyei 17. hely.
A csapat tagjai: Illa Balázs Mór, Fischer Bálint, Nagyváradi Áron
Felkészítő tanár: Ugodi-Szava Bernadett

Az Agymenők csapata megyei 5. hely.
A csapat tagjai: Bachmann Bálint, Császár Kíra Laura, Lovkovics László, Pohl Réka Napsugár
Felkészítő tanár: Gulyásné Létai Nóra

Az Okosodok csapata megyei 12. hely.
A csapat tagjai: Benkő Hanna, Bertalan Péter, Képíró Karina, Avdibasic Maja
Felkészítő tanár: Fehér Laura

Az Teli-Talik csapata megyei 33. hely.
A csapat tagjai: Kovács Adaléna, Polovi Gréta, Dávid Lili, Kovács Virág
Felkészítő tanár: Paczur István

Az PC tündérek csapata megyei 12. hely.
A csapat tagjai: Hegedűs Gergő, Kalmár Etele, Tönkő Norbert, Vadas Róbert
Felkészítő tanár: Paczur István

Az Turbo Zsenik csapata megyei 16. hely.
A csapat tagjai: Fritz Léna, Papp Levente, Mikszovits Donát, Várady Lili
Felkészítő tanár: Paczur István

Az Kisokosok csapata megyei 35. hely.
A csapat tagjai: Déri Laura, Fábián Hanna, Khirer Kitti, Stejer Friderika
Felkészítő tanár: Paczur István

Az IQ harcosok csapata megyei 9. hely.
A csapat tagjai: Dudás Dávid, Dukics Levente, Mikola Zétény, Németh Bálint
Felkészítő tanár: Fehér Laura

Az Ötöst kérünk csapata megyei 14. hely.
A csapat tagjai: Dávid Zsófia, Kovács Gergő, Kincses Péter, Szalay Sándor
Felkészítő tanár: Nagyváradi Henriette

Játsszunk együtt!
2018 - 2019
„Duna-Dráva a Tehetségekért” ösztöndíj program
2018. október 24.

A „Duna-Dráva a Tehetségekért” ösztöndíj program célja olyan diákok támogatása, akik tanulmányi, sport vagy kulturális területen ígéretes tehetségeknek számítanak, illetve fejlődésükkel és eredményeikkel kiemelkednek az átlagból. Ebben az évben iskolánkból a következő tanulók nyerték el a támogatást: Dávid Zsófia, Dudás Dávid, Dukics Levente, Frank Zsófia, Jovánovics Amanda, Kozma Sarolta, Németh Bálint, Víg Roland, Tarnai Bálint.

Fogadóórák
2018 - 2019

Ebben a tanévben a következő napokon tartunk fogaóórát:
2018. október 1-én
2018. december 3-án
2019. április 8-án
Ezeken a napokon 17:00 - 18:00 óra között az iskola minden pedagógusa egy időben elérhető lesz, lehetőséget adva a szülőknek arra, hogy gyermekük munkájáról, fejlődéséről minden tantárggyal kapcsolatban információt szerezhessenek.

Őszi túra
2018. október 13.

Szombaton iskolánk őszi túrát szervezett.
Az alsósok és felsősök egyaránt gyalogtúrán, vagy kerékpártúrán vehettek részt.

"Scherlock Junior"
2018. október 10.

A Siklósi Rendőrkapitányság által megrendezett "Sherlock Junior" elnevezésű játékos vetélkedőn iskolánk csapata 2. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Kátai-Urbán Gréta, Gertner Krisztián, Hajdu Petra, Kiss Dániel.

Pályaorientációs Nap
2018. szeptember 27.

Iskolánk 2018. szeptember 27-én pályaorientációs napot tartott. Szeretnénk köszönetet mondani a segítségért azoknak, akik a gyerekek számára bemutatták saját hivatásukat. Cukrász, rendőr, valutaváltó, bankár, patkolókovács, kovács, varrónő, szappankészítő, gyógytornász, gyógynövényszakértő, fényképész, egészséges életmód tanácsadó, bankár, foglalkoztatási szakértő és számos más egyéb szakma megismerésére nyílt lehetőség a nap folyamán. A 7-8. osztályosok pedig az Euroskills 2018 budapesti rendezvényére látogathattak el.

Nyelvek Európai Napja
2018. szeptember 26.

Az Európa Tanács és az Európai Unió közös rendezésében 2001-ben megtartott Nyelvek Európai Éve Európa nyelvi sokszínűségét ünnepelte és a nyelvtanulást népszerűsítette. Az év sikerét követően az Európa Tanács kezdeményezésére minden évben szeptember 26-án ünnepeljük a Nyelvek Európai Napját. Iskolánk is minden évben csatlakozik ehhez a kezdeményezéshez.