Etwinning projektek
Hogyan ünneplik más országokban a karácsonyt?
2017. december 21.

Iskolánk 7. osztályos német nemzetiségi nyelvet tanuló diákjai idén is részt vettek egy karácsonyváró nemzetközi etwinning projektben, amelynek címe „Hogyan ünneplik más országokban a karácsonyt?” Négy ország (Lengyelország, Szlovákia, Németország, Magyarország) diákjai írtak egymásnak jókívánságokat, küldtek ajándékokat, videó üzeneteket. A projekt nyelve a német volt.

Projekt iranyítója: Nagyváradiné Horváth Mónika

"Az én pillangóm..."
2017. március 16.

„Az én pillangóm azt meséli, hogy…” címmel újabb nemzetközi etwinning projektben vett részt iskolánk. Ezúttal a 6. évfolyam német nemzetiségi nyelvet tanuló diákjai Nagyváradiné Horváth Mónika tanárnő segítségével készítettek papírból pillangókat és mutatták be rajta Magyarország, Budapest, a Balaton valamint Pécs és Siklós nevezetességeit német nyelven. Ezek a lepkék Horvátországba, Franciaországba, Lengyelországba, Törökországba, Görögországba és Litvániába repültek, reméljük az ottani résztvevő gyerekek nagy örömére. Természetesen mi is kaptunk a fenti országokból bemutatkozó pillangókat, ami egy kiállítás keretén belül az iskola valamennyi diákja számára megtekinthető.

Karácsonyi képeslapok
2016. december 9.

Iskolánk 7. b osztályos tanulói Nagyváradiné Horváth Mónika tanárnő segítségével egy nemzetközi karácsonyi projektben vettek részt. 14 európai ország 22 általános iskolája kívánt egymásnak boldog karácsonyt, saját készítésű képeslapon saját anyanyelvén és angolul. A gyerekek nagy lelkesedéssel készítették az üdvözlő lapokat és nagy izgalommal várták európai társaik képeslapjait.